PESD24VL1BA General Purpose Rectifier Diode 24V / 70V 200W for TVS SOD323
DELI ELECTRONICS TECHNOLOGY CO.,LTD
Contact Now
Brand Name : NXP
Model Number : PESD24VL1BA
Place of Origin : CHINA
MOQ : 3000PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T, Western Union , ESCROW
Supply Ability : 30000PCS
Delivery Time : STOCK
Packaging Details : 3000PCS/REEL
Categories : TVS - Diodes
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) : 25.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 70V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 3A (8/20µs)
Power - Peak Pulse : 200W
Capacitance @ Frequency : 11pF @ 1MHz
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C (TA)
Contact Now
PESD24VL1BA General Purpose Rectifier Diode TVS DIODE 24V 70V SOD323
Low capacitance bidirectional ESD protection diode in SOD323
2. Features and benefits
• Bidirectional ESD protection of one line
• Max. peak pulse power: PPPM = 200 W
• Low clamping voltage: V(CL)R = 70 V
• Ultra low leakage current: IRM < 1 nA
• ESD protection > 23 kV
• IEC 61000-4-2, level 4 (ESD)
• IEC 61000-4-5 (surge); IPPM = 3 A
• Very small SMD plastic package
3. Applications
• Computers and peripherals
• Communication systems
• Audio and video equipment
• Data lines
• CAN bus protection
Product Attributes Select All
Categories Circuit Protection
  TVS - Diodes
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-76, SOD-323
Supplier Device Package SOD-323
PESD24VL1BA General Purpose Rectifier Diode 24V / 70V 200W for TVS SOD323PESD24VL1BA General Purpose Rectifier Diode 24V / 70V 200W for TVS SOD323
Deli electronics tehcnology co ltd
www.icmemorychip.com
Email:sales3@deli-ic.com
Skype:hkdeli881
TEL:86-755-82539981
Product Tags:
high current schottky diode
low power zener diode
Quality PESD24VL1BA General Purpose Rectifier Diode 24V / 70V 200W for TVS SOD323 for sale
PESD24VL1BA General Purpose Rectifier Diode 24V / 70V 200W for TVS SOD323 Images